Jedna z najstarszych roślin leczniczych – właściwości skrzypu polnego

Kiedy bez wyraźnego powodu zaczynają wypadać włosy, wyraźnie się przerzedzają, a skóra głowy w niektórych miejscach prześwituje, należy podjąć środki zaradcze. Trzeba zapewnić optymalny przepływ krwi i dostarczyć składników odżywczych do mieszków włosowych. Preparaty pielęgnacyjne z wyciągiem ze skrzypu są pomocne w walce z wypadaniem włosów. Roślina ma działanie przeciwzapalne, uspokajające, a jednocześnie pobudza krążenie.

Właściwości skrzypu polnego – znane od setek lat

Skrzyp polny to jedna z najstarszych roślin leczniczych, znana szczególnie ze swojego działania na porost włosów.
Po ekstrakcji stymuluje metabolizm skóry i włosów, dzięki temu skóra głowy staje się znacznie lepiej ukrwiona. Optymalne krążenie krwi wspomaga dostarczanie składników odżywczych i substancji witalnych do cebulek włosów, a to może zapobiec wypadaniu włosów, zwłaszcza, jeżeli przyczyną przerzedzenia włosów są niedobory składników odżywczych, albo gdy zaburzony jest dopływ krwi do skóry głowy.
Dzięki ekstraktowi ze skrzypu polnego można osiągnąć widoczne efekty w walce z wypadaniem włosów. Nie jest to cudowny lek, ale roślina lecznicza, która zawiera skuteczne składniki wspomagające wzrost włosów.

Efekt można zaobserwować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Nawet jeśli włosy wypadają z przyczyn genetycznych lub z powodu zaburzeń hormonalnych, kuracja wyciągiem ze skrzypu nie szkodzi i zapewnia przyjazne środowisko dla mieszków włosowych na skórze głowy.

Zastosowanie zewnętrzne i wewnętrzne wyciągu ze skrzypu polnego na wypadanie włosów

Wyciąg ze skrzypu polnego stosowany przy wypadaniu włosów miejscowo na skórze głowy. Można też spożywać napar, ale ze względu na gorzki smak, tylko nieliczni go doceniają.
Aby skóra głowy była dobrze ukrwiona, a włosy zadbane, warto zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki i produkty pielęgnacyjne do włosów na bazie ekstraktu ze skrzypu polnego.

Jeżeli ktoś nie jest w stanie pić naparu, może go używać jako kojącej odżywki do włosów lub eliksiru do masażu skóry głowy.
Ważne jest, aby pozwolić odżywce działać przez kilka minut, a następnie spłukać ją czystą wodą. Cenne flawonoidy i krzemionka wzmacniają strukturę włosów i sprzyjają ich wzrostowi. Ekstrakt ze skrzypu polnego jest idealny przeciw wypadaniu włosów, zapewnia również ich większą gęstość.

Mocne włosy dzięki kosmetykom na bazie skrzypu polnego

Aby zapobiec wypadaniu włosów i nie uszkodzić cebulek włosów, skóra głowy musi być optymalnie ukrwiona.
Dobre krążenie krwi jest również korzystne dla wchłaniania niezbędnych składników odżywczych. Bez trudu można przygotować w domu napar ze świeżego skrzypu.
Łatwiejszy w użyciu jest jednak wyciąg ze skrzypu polnego w postaci kapsułek lub produktów kosmetycznych.

Widoczny i zauważalny efekt widać już po kilku miesiącach. Włosy stają się grubsze, mocniejsze i nie wypadają już przed końcem fazy spoczynku. Jeśli ten zabieg nie pomaga, problem tkwi głębiej lub cebulki włosów są już uszkodzone. Kiedy wypadają mieszki włosowe, co ma miejsce w przypadku łysiny na skórze głowy, nowe włosy nie mogą rosnąć.

Redakcja pieknieje.pl