Jaki makijaż dla okularnicy?

Piękny, efektowny makijaż oczu jest dla wielu kobiet najważniejszym elementem ich wizerunku, zwłaszcza na wieczór. Nie da się ukryć, że na przykład smoky eye prezentuje się bardzo efektownie, pogłębia kolor tęczówek i sprawia, że kobieta rzucająca powłóczyste spojrzenia. Co jednak, kiedy nosi się okulary?

Problemy okularnicy

Kobiety noszące okulary nie mają tak łatwo jak panie pozbawione tego dodatku. Nawet mocny makijaż jest znacznie tłumiony przez szkła i oprawki, które często zupełnie odciągają uwagę od oczu. Oczywiście może się wydawać, że to żaden problem – wystarczy postawić na efektowne oprawki, a nawet kształt szkieł i wobec tego makijaż oczu nie będzie tak ważny. Zawsze przecież można też mocniej podkreślić oczy. Co jednak, kiedy kocha się wyrazisty makijaż oczu, a przy tym ma się piękny kolor tęczówek i chce się je podkreślić? Lub też ma się długie, gęste rzęsy, które także chce się wyeksponować? Z tym niestety też nie jest łatwo. Długie rzęsy w przypadku noszenia okularów nie są praktyczne. Podkreślone tuszem, mogą zostawiać na szkłach ślady, a kiedy są naprawdę długie, na przykład przedłużone (ale nie tylko), mogą opierać się o szkła, co jest bardzo niewygodne. Czy to oznacza, że nosząc okulary, trzeba pożegnać się z atrakcyjnym makijażem? Na szczęście nie!

Makijaż dla okularnicy może być wyrazisty

Okularnice nie mają tylko gorzej. Mogą cieszyć się tym, że skoro okulary tłumią efekt, jaki daje makijaż oczu, mogą pozwolić sobie na wyraziste barwy. Nawet te panie, które trzymają się zasady mówiącej, że makijaż oczu w dzień nie może być zbyt wyrazisty, śmiało mogą zdecydować się na ciemniejsze cienie i kreski gdy tylko mają na to ochotę, gdyż szkła znacznie złagodzą ten efekt i na pewno nikt nie będzie miał o to do nich pretensji.

Oznacza to też, że trzeba malować się nieco mocniej gdy w ogóle chce się, by makijaż był widoczny. Lepiej nie stosować neutralnych barw jak różowy czy beżowy cień, odpowiedni będzie na przykład śliwkowy, choć oczywiście największe znaczenie ma typ urody, a także preferencje.

Co z rzęsami?

Jak było powiedziane, długie rzęsy nie są w przypadku noszenia okularów praktycznym wyjściem, więc warto skupić się na ich gęstości. Optycznie zagęści je czarna kreska wykonana tuż przy ich linii, ale też warto zadbać o kondycję włosków. Można stosować dobrą odżywkę, by były gęste i nie wypadały (co może zdarzać się w przypadku ich intensywnego malowania). Poza tym, kiedy rzęsy są naturalnie długie, nie powinno się ich zbyt mocno tuszować, gdyż dodanie im długości sprawi, że będą zostawiać ślady na szkłach.

Redakcja pieknieje.pl