Olejki do pielęgnacji włosów – co warto wiedzieć na ich temat?

Na fali popularności wszelkich naturalnych kosmetyków we wszystkich sklepach i w powszechnym użyciu pojawiły się też olejki do pielęgnacji włosów. Olejowanie pasm to świetny sposób na ich odżywienie i upiększenie, zanim jednak zacznie się taką kurację, warto dowiedzieć się pewnych rzeczy. Jakich?

Olejek olejkowi nierówny

W sprzedaży znaleźć można przeróżne oleje. Najpierw były to preparaty indyjskie i arabskie, gdyż to właśnie w tych regionach olejowanie jest od wieków stosowanym sposobem na odżywienie pasm. Wykorzystując jednak popularność tych produktów, szybko zaczęli je wytwarzać także inni producenci. Z tego powodu trudno jest wymienić wszystkie rodzaje olejków, jakie można znaleźć w sprzedaży, w przeróżnych sklepach. Czy wszystkie one są tak samo dobre? Z pewnością nie, przede wszystkim dlatego, że wiele z nich to nie są produkty w pełni naturalne. Takich olejków z pewnością należy się wystrzegać – chyba że komuś nie zależy na tym, by używać produktu w pełni naturalnego. Jednak tylko w przypadku takiego można liczyć na najlepsze efekty. Trzeba się z tym liczyć. Olejek nienaturalny, choć atrakcyjny w stosowaniu i pięknie pachnący, może być jakościowo dużo gorszy niż ostro pachnący produkt z Indii.

Nie dla każdego każdy olej

Wszystkie oleje, wykonywane z roślin, mają zbieżne pewne cechy, jak zawartość witamin A i E, kwasów tłuszczowych czy działanie nawilżające. Jednak poza tym mogą dość mocno się od siebie różnić. To sprawia, że olej idealny dla danej osoby może nie przypaść do gustu pod względem działania komuś innemu. Trzeba zatem testować różne produkty, by znaleźć najlepszy dla siebie. Niektóre oleje mogą okazać się zbyt ciężkie, obciążać skórę głowy czy wzmagać przetłuszczanie się pasm, podczas gdy inne nie będą dawać żadnych negatywnych skutków.

Różne sposoby stosowania

By być w pełni zadowoloną z olejowania włosów, trzeba też znaleźć optymalny dla siebie sposób stosowania oleju. W grę wchodzą różne rozwiązania. Zwykle nakłada się olejek na nieumyte włosy i pozostawia na kilka godzin albo nawet na całą noc, ale niektóre osoby zauważają, że u nich lepiej działa nakrycie włosów ciepłym kompresem. Nie zawsze też trzeba przetrzymywać olejek na pasmach tak długo – czasami wystarczy godzina przed myciem. Nie brakuje też osób wskazujących na fakt, że doskonale działa wcześniejsze zwilżenie włosów, na przykład ciepłą wodą, a dopiero potem nałożenie na nie olejku.
Poza tym jedne oleje stosuje się także na skórę głowy, a inne nie – choć jest to kwestia uwarunkowana w dużej mierze indywidualnie.

Redakcja pieknieje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.