Udane zaręczyny – kupno pierścionka zaręczynowego

Gdy mężczyzna postanawia oświadczyć się swojej ukochanej, chce, by było to wydarzenie wyjątkowe, oryginalne, które oboje zapamiętają i będą wspominać do końca życia. Wybór miejsca, zakup pierścionka, przyszykowanie się do tego wydarzenia to dość spore przedsięwzięcie.

Jak zorganizować idealne zaręczyny? Podpowiedź znajduje się poniżej.

Oryginalne zaręczyny

Wielu mężczyzn oświadcza się swoim partnerkom w dość tradycyjny sposób. Najczęściej wykorzystują oni specjalne okazje, w których to tak naprawdę druga połówka nie spodziewa się, co ją czeka. Panowie chętnie proszą o rękę swoje wybranki podczas urodzin, świąt Bożego Narodzenia, na wspólnych wakacjach, podczas sylwestra, czy na różnorodnych imprezach. Panie jednak zazwyczaj marzą o czymś bardziej oryginalnym i niesztampowym. W głębi serca liczą na odrobinę więcej kreatywności od swoich mężczyzn. Gdy partnerka wcześniej daje do zrozumienia, że chce mieć wyjątkowe zaręczyny, wówczas można się wysilić i pomyśleć o czyś niecodziennym. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie zaręczyn poza granicami naszego kraju. Wycieczka do Paryża, do Rzymu, czy do Wenecji połączona z oświadczynami, może w tym przypadku okazać się strzałem w dziesiątkę.

Kupno pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy jest nieodłącznym elementem tego wydarzenia. Bardzo często to właśnie z nim panowie mają największy problem, gdyż nie do końca wiedzą, jaki model wybrać oraz jaki rozmiar palca posiada ich wybranka. Dobrze jest więc już dużo, dużo wcześniej poczynić pewne kroki i poznać gust swojej przyszłej żony. Panowie często zaglądają do szkatułek pań i obserwują to, jaką biżuterię na co dzień noszą ich kobiety. Wówczas bardzo szybko można wywnioskować, czy panie lepiej się czują w żółtym, czy też w białym złocie. Można także zobaczyć, jakie kamienie są ich ulubionymi. Jeżeli jednak nie ma możliwości „prześwietlenia” gustu biżuteryjnego swojej wybranki, warto postawić na klasyczne i sprawdzone rozwiązania i kupić złoty pierścionek z prawdziwym diamentem. Jubilerzy chętnie doradzają mężczyznom w wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego. W ich ofercie można znaleźć mnóstwo interesujących modeli, które zachwycają wyjątkowymi kształtami, ciekawymi dodatkami oraz bardzo bogatymi kamieniami. Zdecydowanie lepiej jest postawić na lokalnych jubilerów, niż na popularne sieciówki z biżuterią

Im mniej osób wie, tym lepiej

Mężczyźni, którzy planują w najbliższym czasie oświadczyć się partnerkom, zazwyczaj nie zdradzają swoich planów bliskim. Już dawno bowiem, minęły te czasy, gdy panowie oświadczali się paniom w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Większość osób decyduje się na to, by było to wydarzenie kameralne, a nawet wręcz intymne. Znacznie lepiej, gdy mężczyzna zostaje sam na sam z kobietą i jest to tylko ich własna chwila. Warto podkreślić, iż oświadczynom zawsze towarzyszą wielkie emocje, które ciężko opanować. Często pojawiają się łzy, śmiech, ogromna radość. W tym przypadku publiczność się nie sprawdza. Zakochani powinni wręcz ten moment celebrować tylko we dwoje.

Redakcja pieknieje.pl