Jak mieć gęste włosy?

Gęste włosy to zdecydowanie wielki atrybut każdego, ale najważniejsze są oczywiście dla kobiet. Gdy można zachwycać ich gęstością, mniej ważne stają się inne cechy pasm, jak kolor czy fryzura. Niestety, nie jest łatwo cieszyć się gęstymi włosami nawet gdy ma się takie z natury, gdyż istnieje wiele czynników, które szkodzą pasmom.

Unikać tego, co szkodzi

Nawet posiadaczki gęstej czupryny nie mogą być całkiem spokojne o swe włosy. Jeden nieudany zabieg fryzjerski może doprowadzić do tego, że ich włosy zostaną przesuszone do tego stopnia, że zaczną łamać się i kruszyć, a to prowadzi do przerzedzenia się włosów niejednokrotnie szybciej niż ich wypadanie. Poza tym taka fryzura wygląda fatalnie, ponieważ włosy urywają się na różnej długości, a zniszczenia te są dobrze widoczne. Co może doprowadzić do takiego stanu? Przede wszystkim poddawaniem włosów inwazyjnym zabiegom fryzjerskim. Zdecydowanie najbardziej niszczące jest rozjaśnianie, nic tak nie niszczy włosów jak rozjaśniacz. Jeśli są one już osłabione albo dość słabe z natury, do katastrofalnych skutków może dojść nawet po jednym użyciu! Poza tym jednak szkodzi też farbowanie, zwłaszcza jeśli stale farbuje się włosy na całej długości, a przy tym wykonuje takie zabiegi często.

Oczywiście do przerzedzenia się włosów prowadzi też ich wypadanie, a unikać czynników, które je powodują, jest zdecydowanie trudniej. Dlaczego? Ponieważ wypadanie może być spowodowane nie tylko nieprawidłową pielęgnacją czy niszczącymi zabiegami, ale też ubogą w składniki odżywcze dietą, stresem czy zmianami hormonalnymi, a więc kwestiami, na jakie nierzadko nie ma się większego wpływu.

Jak zagęścić włosy?

Pytanie, jak mieć gęste włosy, zadają sobie zwłaszcza osoby, u których doszło do ich przerzedzenia się, ale też kobiety mające pasma rzadkie z natury. Niestety w tym drugim przypadku nie da się wiele zdziałać, można czasami jedynie tylko spróbować pobudzić uśpione cebulki i mieszki, ale nie zawsze są one w skórze. By to ocenić, można skorzystać z usług trychologa, który dokona oceny skóry głowy.
Kiedy zaś włosy są przerzedzone na skutek jakichś działań, można wdrożyć wiele działań. Odrost włosów stymulują przede wszystkim produkty przeciwdziałające wypadaniu włosów. Najlepiej przy tym działają wcierki, czyli preparaty przeznaczone do wcierania w skórę głowy. Dzięki nim można też przyspieszyć porost włosów, a więc sprawić, że małe, kiełkujące włoski szybko osiągną długość potrzebną do tego, by widocznie zagęścić czuprynę. Takich produktów jest na rynku bardzo wiele.

Redakcja pieknieje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *