Najlepsze sposoby na piękny kolor włosów

Wydaje się, że kolor włosów ma mniejsze znaczenie niż ich kondycja czy też fryzura oraz długość i gęstość. Dla wielu kobiet jednak jest to bardzo ważne, między innymi wtedy, gdy na przykład mają cienkie włosy i niczym innym wobec tego niż kolor nie mogą zaimponować. Na pewno też ważne jest to dla osób, które mają duże zastrzeżenia do swego naturalnego wyglądu włosów gdy chodzi o kolor, jak i dla pań siwiejących. Sposobów na uzyskanie atrakcyjnego koloru jest zaś wiele.

Dobry środek koloryzujący

Rozjaśnianie czy farbowanie to oczywiście najbardziej znane i najczęściej stosowane sposoby na piękny kolor włosów. Warto jednak wiedzieć, że nie są to tylko rozjaśniacze i różnego rodzaju farby. Dobrze jest sięgać też po inne możliwości. Jakie? Farby ton w ton dodają pięknych tonów włosom farbowanym czy naturalnym. Jest to świetna opcja na przykład wtedy, gdy marzy się, by włosy blond były złociste albo kolor włosów jest po prostu ciemny, bez wyrazu i konkretnego odcienia. Wielkie znaczenie mają też płukanki. Sięgają po nie zwłaszcza farbowane blondynki. Płukanka (dla której alternatywą jest szampon z efektem płukanki) jest prawdziwym wybawieniem dla żółknących blondów, które wyglądają fatalnie. Już po jednym użyciu można przywrócić swym pasmom piękny, chłodny blond.

Na tym jednak nie koniec. Panie stosujące farbę do włosów często narzekają, że ich kolor szybko traci żywy odcień i blask, zapominając, że sposobem na jego odświeżenie jest stosowanie szamponetki. Tego rodzaju środki koloryzujące w żadnym stopniu nie niszczą włosów, a są doskonałym sposobem na odświeżenie koloru pomiędzy farbowaniami. Pozwalają też wydłużyć czas między nimi, co jest niezwykle ważne dla ochrony ich zdrowia.

Naturalne płukanki

Świetnym sposobem na uzyskanie atrakcyjnego koloru włosów są też ziołowe płukanki, idealne dla osób, które nie chcą farbować pasm. Naturalne kolory włosów rzadko są piękne, ponieważ są wypłowiałe i mało żywe, za pomocą płukanek jednak łatwo można wydobyć z nich słoneczne refleksy, podkreślić rudy odcień, przyciemnić do brązu czy nawet czerni. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie niszczy ono włosów, a przy tym odpada problem z odrostami.

Produkty do ochrony włosów farbowanych

Mając farbowane włosy i chcąc ochronić kolor przed wypłukiwaniem się, płowieniem oraz utratą blasku, warto sięgać po szampony, odżywki, a nawet lakiery i pianki stworzone specjalnie z myślą o włosach farbowanych, dobierając je do swojego koloru. Produkty te zresztą chronią nie tylko kolor, ale też same pasma, odżywiając je.

Redakcja pieknieje.pl