Powiększenie ust makijażem -jak zrobić to prawidłowo?

Piękne, wydatne usta to marzenie wielu kobiet. Nie zawsze ma się właśnie takie wargi z natury, ale wszystko można poprawić, niekoniecznie korzystając z możliwości medycyny estetycznej. W końcu jest też makijaż. To właśnie za jego pomocą można nie tylko powiększyć wargi optycznie, ale również zniwelować różnego rodzaju dysproporcje, które są czymś zupełnie naturalnym.

Powiększanie ust makijażem – niezbędne kosmetyki i akcesoria

Zanim rozpocznie się swoją przygodę z makijażem, który ma za zadanie powiększyć usta, trzeba wyposażyć się w odpowiednie akcesoria oraz kosmetyki. Wizyta w drogerii lub perfumerii jest zatem koniecznością. Warto kupić konturówkę, najlepiej w kolorze zbliżonym do naturalnego koloru ust oraz błyszczyk lub pomadkę w ulubionym odcieniu oraz wykończeniu, które jest najbardziej zgodne z preferencjami. Trzeba tylko pamiętać o tym, że z reguły matowe pomadki pomniejszają optycznie usta. Jeżeli chce się osiągnąć odwrotny efekt, lepiej wybrać szminki o wykończeniu półmatowym lub satynowym. Akcesoria, które przydadzą się do powiększającego makijażu ust, to pędzelek do nakładania pomadki. Bez problemu uda się go kupić w każdej drogerii. Aby usta zawsze prezentowały się nienagannie, warto sprawić sobie również peeling, którym regularnie będzie się złuszczać martwy naskórek.

Jak powiększyć usta za pomocą makijażu?

Gdy zgromadzi się wszystkie potrzebne akcesoria oraz kosmetyki, można przystąpić do dzieła. Na początek należy usta obrysować konturówką. Jeśli chcemy, by wyglądały na większe, warto wybrać tę w odcieniu zbliżonym do koloru ust, a następnie linię prowadzić delikatnie powyżej naturalnego konturu warg. Na początku może się to wydawać odrobinę trudne, ale trening czyni mistrza. Wystarczy spróbować kilka razy, na przykład w wolnym czasie, aby uzyskać precyzję. Po obrysowaniu ust, warto je delikatnie przypudrować. Następnie przystąpić do nakładania pomadki lub błyszczyku.

Jaką pomadkę wybrać?

Powiększający makijaż ust najlepiej wykonywać za pomocą pomadki lub błyszczyków w kolorach naturalnych, jasnych, zbliżony do koloru warg. Warto zastosować dwa odcienie. Ciemniejszy nałożyć po zewnętrznej stronie warg, jaśniejszy natomiast na samym środku. W ten sposób konturują usta profesjonalne makijażystki. Jeśli stosuje się pomadkę matową, na środku niech znajdzie się delikatnie połyskujący błyszczyk. W ten sposób osiągnie się tak pożądany efekt mokrych, pełnych i seksownych warg. Trik, stosowany często przez makijażystki, to odbicie ust na czystej chusteczki higienicznej, po to, aby usunąć nadmiar pomadki. Wtedy można dodatkowo poprawić usta i nałożyć drugą delikatniejszą warstwę. To sprawi, że makijaż będzie jeszcze trwalszy.

Redakcja pieknieje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *