Miód na włosy – dogłębna pielęgnacja płynąca z natury

Miód zaliczany jest do podstawowych produktów znajdujących się w kuchni. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości sprawdza się nie tylko jako słodki i aromatyczny przysmak. Odpowiednio stosowany stanowi bowiem znakomite uzupełnienie pielęgnacji włosów – jego regularna aplikacja pozwala cieszyć się pięknymi oraz zregenerowanymi kosmykami pełnymi blasku.

Odżywcze właściwości miodu

Dobroczynne działanie miodu znane było już w starożytności. Zawartość cennych substancji odpowiada za jego pozytywny wpływ na stan i wygląd włosów. Wśród odżywczych składników wyróżnić można kwas foliowy, mikroelementy, a także szereg witamin. Na szczególną uwagę zasługuje biotyna, która zwiększa biodostępność siarki oraz reguluje procesy metaboliczne skóry głowy.

Reakcje chemiczne zachodzące z udziałem enzymów zawartych w miodzie prowadzą do uwolnienia nadtlenku wodoru. Związek ten wykazuje właściwości antyseptyczne, a ponadto wpływa na rozjaśnienie koloru włosów. Z tego powodu pozwala on na uzyskanie słonecznych refleksów w domowych warunkach.

Dla pięknych i zdrowych włosów

Miód na włosy to recepta dla kobiet, które marzą o poprawie ich kondycji oraz stanu. Naturalna moc tego produktu wykazuje korzystne działanie w przypadku kosmyków łamliwych, suchych lub zniszczonych. Zapewnia dogłębne odżywienie, dzięki czemu stają się one grube i odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dodatkowo fryzura zyskuje zdrowy połysk na całej długości.

Miód sprawdzi się doskonale w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów. Jego regeneracyjne właściwości odpowiadają za odbudowę łodygi od wewnątrz – pasma są znacznie wzmocnione i mniej kruche. Dobroczynne działanie chroni także przed rozdwajaniem końcówek, co pozwala cieszyć się pięknym oraz promiennym wyglądem.

Domowa maseczka miodowa

Wykonanie domowej maski do włosów na bazie miodu jest bardzo proste. Ponadto takie rozwiązanie stanowi ekonomiczną alternatywę dla gotowych kosmetyków dostępnych w sklepach. Do przygotowania preparatu wystarczy użyć produktów, które znajdują się w każdej kuchni. Ze względu na wysoką zawartość witamin i innych dobroczynnych związków doskonale uzupełnią one pielęgnację włosów.

Do najpopularniejszych przepisów należy mieszanka miodu oraz soku z cytryny. Uzyskana bomba odżywcza znakomicie regeneruje osłabione kosmyki. Włosy stają mocne i gładkie, a dodatkowo zyskują piękne refleksy pełne blasku. Świetne efekty uzyskuje się również dzięki połączeniu miodu z oliwą z oliwek – maska zdecydowanie poprawia kondycję pasm, jednocześnie chroniąc je przed zniszczeniem.

Redakcja pieknieje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.