Regeneracja zniszczonych włosów – co zastosować?

Posiadanie zniszczonych włosów nie jest niczym przyjemnym. Są one matowe, pozbawione blasku, źle się układają, a także wyglądają fatalnie. W dodatku mogą kruszyć się i łamać, co jest jeszcze większym problemem niż wypadanie, gdyż urywanie się włosów na różnej długości sprawia, że fryzura zaczyna wyglądać jak choinka. Co zrobić w takiej sytuacji?

Najlepiej – nie dopuszczać

Wiele kobiet ma zniszczone włosy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Niektóre panie nawet cieszą się z tego, że mają włosy nastroszone z powodu wysuszenia, gdyż wówczas mają one większą objętość niż włosy nawilżone i zdrowe, które są gładkie. Zaniedbując jednak stan swoich pasm, można szybko doprowadzić do utraty ich gęstości. Gdy więc ma się świadomość tego, co szkodzi włosom, warto po prostu starać się unikać tych czynników. Może to wydawać się trudne, gdyż tak naprawdę jest wiele czynników, które włosom szkodzą, jak słońce, ogrzewanie wysuszające powietrze, niewłaściwa pielęgnacja, koloryzacja, stylizacja na gorąco czy nawet twarda woda. Wystarczy jednak odrobina wiedzy i wysiłku, by skutecznie chronić swoje pasma. Pomóc mogą odpowiednie kosmetyki, na przykład chroniące przed słońcem i nawilżające, stosowanie wałków zamiast lokówki czy mniej inwazyjna koloryzacja.
A co, kiedy już dojdzie do zniszczenia?

Regeneracja zniszczonych włosów – w domu czy w salonie?

Osoby mające zniszczone włosy, na przykład spalone w wyniku zabiegów koloryzujących czy na skutek długotrwałego używania prostownicy, mają do wyboru wiele metod na ich odżywienie, regenerację i uniknięcie ich wykruszenia się czy konieczności ścięcia. Zwykle sięga się po silnie odżywcze maski, jednak warto wiedzieć, jak wybierać takie kosmetyki. Nie wszystkie obecne na rynku produkty działają tak samo dobrze. W przypadku zniszczonych włosów potrzebne jest ich dogłębne odżywienie i nawilżenie w celu przywrócenia im elastyczności. Nie zapewnią tego maski składające się wyłącznie z silikonów, które jedynie doraźnie poprawiają wygląd włosów, wygładzając je i nawilżając, a w żaden sposób nie wpływając dodatnio na ich stan.

Dobrym wyborem będą też silnie odżywcze rytuały pielęgnacyjne u dobrego fryzjera. Niektórzy proponują tylko zabieg składający się z nałożenia na pasma odżywcze ampułki i poddaniu włosów działaniu sauny. Kiedy jednak pasma są mocno zniszczone, najlepiej będzie zdecydować się na rytuał składający się z wielu kroków, na przykład zastosowania odżywczego szamponu, nałożenia na włosy odżywczego olejku, potem maski, a na końcu serum.

Redakcja pieknieje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *