Kolagen do picia. Zalety, wady oraz efekty stosowania
Data publikacji 16 lutego 2022Jeśli ktoś spożywa spore ilości produktów zawierających żelatynę, podroby, długo gotowane wywary z nóżek wieprzowych czy kurzych łapek, to będzie miał wystarczającą ilość kolagenu w organizmie. Niestety wraz z wiekiem synteza tego białka zostaje coraz mocniej upośledzona. Pojawiają się oznaki starzenia organizmu i nie dotyczą one wyłącznie wyglądu. Deficyt włókien kolagenowych odbija się niekorzystnie na kondycji praktycznie wszystkich narządów. Cierpią na tym stawy, oczy, skóra, naczynia krwionośne itd. Warto zadbać o pobudzenie produkcji kolagenu, co można zrobić nawet bez konieczności wprowadzania większych zmian w diecie. Dostępne są gotowe suplementy typu kolagen do picia.
Jakie korzyści płyną z przyjmowania kolagenu?
Każdy chciałby zachować młodzieńczy wygląd przez długi czas, co jest możliwe, wpływa na to wiele czynników. Jednym z naturalnych sposobów na jędrną i promienną skórę, wolną od zmarszczek, jest sięganie po kolagen do picia w formie hydrolizatu, najlepiej z zawartością witaminy C, która zwiększa jego wchłanialność. Kolagen wpływa korzystnie na wygląd i kondycje narządów. Można wobec tego śmiało powiedzieć, że działania od środka i zewnętrznie. Systematyczna suplementacja przyczyni się do zwiększenia elastyczności skóry, stanie się bardziej napięta, wygładzona, odmłodzona. Włókna kolagenowe działają jak klej, który scala tkanki. Stymuluje on procesy gojenia ran, przeciwdziała ich bliznowaceniu. Jego największe stężenie występuje w skórze, kościach, mięśniach, układzie pokarmowym, ścięgnach i naczyniach krwionośnych. Jeśli komuś zależy na poprawieniu kondycji włosów, wsparciu regeneracji chorych tkanek, zniwelowaniu stanów zapalnych w organizmie, spłyceniu blizn i zmarszczek, poprawie nawilżenia i jędrności skóry, to powinien sięgnąć po dobrej jakości preparat kolagenowy. Oczywiście efekty nie pojawią się od razu, organizm musi zostać wysycony kolagenem i otrzymywać regularnie jego odpowiednią ilość.
Dlaczego warto wybrać kolagen do picia?
Wiele osób sięga po kolagen do picia w celu poprawienia wyglądu swojej skóry, uzyskania efektu odmłodzenia. Przy regularnej suplementacji rzeczywiście można odnotować wyraźny wzrost elastyczności, sprężystości i wytrzymałości. Skóra staje się odporniejsza na szkodliwe czynniki zewnętrzne, jest odpowiednio nawilżona i promienna. Zamiast wklepywania w nią drogich kosmetyków lepsze efekty pozwala uzyskać suplementacja doustna kolagenu. Skorzystają na tym wszystkie narządy. Kolagen usprawnia procesy regeneracyjne, wspiera układ kostny i ruchowy. Jest niezwykle pomocny w przypadku dolegliwości reumatycznych, z którymi borykają się nawet młode osoby.
Włókna kolagenowe wzmacniają kości, stają się one mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Można uniknąć problemów z poruszaniem i bólem stawów, ich sztywnością. Włókna kolagenowe tworzą chrząstki, stawy i ścięgna, dlatego są niezbędne do utrzymania układu kostno-ruchowego w dobrej kondycji. Warto też wiedzieć, że kolagen ma korzystny wpływ na układ odpornościowy, wspiera jego sprawne funkcjonowanie. Jeśli wybierze się dobrej jakości kolagen bez niepożądanych substancji w składzie, to nie powinny wystąpić żadne negatywne skutki uboczne przy stosowaniu. Reakcje alergiczne powodują zwykle dodatkowe składniki.