Zegarek ceramiczny – co przemawia na korzyść jego zakupu?

Zegarek, obok produktów jubilerskich, już dawno stał się modnym dodatkiem podkreślającym atrakcyjność stroju. Dziś już nikogo to nie dziwi. Niemniej jednak, rola, jaką spełnia, sprawia że rościmy wobec niego coraz wyższe oczekiwania. Z myślą o wszystkich poszukujących modelu równie praktycznego, co estetycznego stworzono zegarki ceramiczne. Czym się charakteryzują? I na czym polega ich wyjątkowość?

Gdy liczy się wyjątkowa trwałość

Wbrew ogólnym przekonaniom, zegarek ceramiczny nie jest niczym nowym na rynku. W sprzedaży znajduje się od ponad dziesięciu lat. Jednak zważywszy na fakt, że ceramika jako materiał delikatny i efektowny nadal zyskuje na atrakcyjności, w branży zegarmistrzowskiej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest bowiem dowodem na to, że pogodzenie walorów wytrzymałościowych, jak i estetycznych jest możliwe do osiągnięcia. I to na bardzo wysokim poziomie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaawansowane procesy technologiczne i staranność wykończenia. Do produkcji zegarków ceramicznych wykorzystuje się wiele pierwiastków oraz specjalnych proszków ceramicznych, które praży się w wysokiej temperaturze, aby uzyskać produkt odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Powstały spiek okazuje się świetną bazą do wykonania bransolet, ale również kopert i tarcz.

Błysk, błysk, błysk!

Zegarek ceramiczny charakteryzuje nie tylko wysoka odporność na zarysowania. Innym atutem jest wyjątkowa estetyka. Wystarczy tylko spojrzeć na perfekcyjnie wypolerowane elementy, które skutecznie przyciągają wzrok, tym samym stając się fundamentem do stworzenia idealnej stylizacji. I to bez drogich kamieni szlachetnych czy innych metali. Fenomenalne połączenie spieku ceramicznego ze stalą szlachetną pozwala uzyskać wysokiej jakości zegarek biżuteryjny, który zachwyci swoim luksusowym, choć nieskomplikowanym designem. 

Lekkość jako kolejna zaleta

Zegarek ceramiczny stanowi ucieleśnienie wszystkich zalet, jakimi niewątpliwie powinien charakteryzować się idealny czasomierz. Jako kolejny atut należy bowiem wskazać jego niekwestionowaną lekkość, która zwiększa komfort i swobodę noszenia. W szczególności u posiadaczek płci pięknej.

Zegarki o szlachetnym pochodzeniu

Wyjątkowości zegarkom ceramicznym dodaje fakt, że spiek wykorzystywany do ich produkcji był powszechnie stosowany w wielu dziedzinach przemysłu. Skoro zatem z sukcesem sprawdził się w gałęziach nauki i rozrywki, nie mógł zawieść przy produkcji czasomierzy.

Redakcja pieknieje.pl