Włosy zniszczone słońcem

0
261

Wygląda na to, ze słoneczna pogoda odeszła już na dobre, lato minęło, czas urlopowych wyjazdów i morskich kąpieli również. Po wakacjach zostały pamiątkowe zdjęcia i niestety coś jeszcze – zniszczone, suche, puszące się i matowe włosy.

Jak zadbać o włosy zniszczone słońcem?

Po pierwsze regeneracja, włosy na skutek działania promieni UV, kąpieli w słonej i chlorowanej wodzie uległy zniszczeniu. Są suche, matowe, trudniej je ułożyć, często puszą się i są łamliwe, powodem ich złego stanu jest uszkodzenie włosowej łuski i ochronnej warstwy lipidowej. Ważne jest by teraz po lecie zadbać o odbudowę ich struktury. Wybieraj produktu przeznaczone do regeneracji włosów, zawierające ceramidy, witaminę E, A i witaminy z grupy B, pantenol, proteiny i keratynę.

Po drugie. Szampon to za mało, żeby włosy mogły szybko wrócić do formy potrzebują właściwej pielęgnacji, regenerująca odżywka stosowana po każdym myciu to konieczność.

Po trzecie. Silnie zniszczone włosy wymagają intensywnej regeneracji z użyciem odżywczej maski. Zastosuj kompres, by jak najbardziej wykorzystać jej odżywcze działanie. Nałóż produkt na włosy, owiń je folią i zabezpiecz ciepłym ręcznikiem, taki kompres pozostaw na włosach na ok. 20 minut. Nie zapominaj o odpowiednim przygotowaniu włosów do zabiegu pielęgnującego, w tym celu wybierz szampon oczyszczający. Odpowiednio oczyszczony włos łatwiej „przyjmie” odżywcze składniki, wprowadzone do jego wnętrza z maską. 
Doskonałym rozwiązaniem jest także salonowa kuracja. Dobrana przez specjalistę szybko przyniesie rezultaty, a jej efekt utrzyma się na włosach prze kolejne miesiące.

Po czwarte strzyżenie. Czasem pielęgnacja nie wystarcza, jeśli zauważyłaś, że końcówki włosów po lecie zaczęły się rozdwajać, konieczne będzie ich podcięcie. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji o strzyżeniu, problem sam nie zniknie, a wręcz przeciwnie zacznie się pogłębiać.

Po piąte odżywiaj włosy od środka. Nie od dziś wiadomo, że to co spożywamy w codziennej diecie odbija się na wyglądzie naszych włosów. Ważne są witaminy z grupy B, witamina A, E, H i P. Dobry wpływ na wygląd włosów mają także zdrowe kwasy tłuszczowe, omega-3 i omega-6.

Domowy sposób na włosy zniszczone słońcem  

Maseczka z recytyny

4 łyżki oleju rycynowego połącz z 2 żółtkami i 2 łyżeczkami soku z cytryny. Miksturę nałóż na włosy, ze szczególnym uwzględnieniem końców. Maseczki nie wcieraj w skórę głowy. Owiń włosy folią i zabezpiecz ręcznikiem. Miksturę trzymaj na włosach przez 20 – 30 minut. Po upływie czasu spłucz ją, umyj głowę szamponem, do ostatniego płukania zastosuj zimną wodę, dzięki temu włosy będą miały piekny połysk. 

Zniszczone letnią pogodą włosy nie lubią:

  • Pianek, żeli i mocnych lakierów, które jeszcze bardziej wysuszają włosy.
  • Unikaj intensywnego szczotkowania, szczególnie mokrych włosów, po umyciu odsącz je, nie pocieraj nadmiernie – pamiętaj zniszczone włosy są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne.
  • Nie sprzyja im także wysoka temperatura urządzeń, ukryj więc na dnie kosmetyczki prasownicę, a podczas suszenia włosów suszarką zmniejsz temperaturę.
  • Jeśli koloryzacja, to zdecydowanie łagodna, z rozjaśnianiem włosów będziesz musiała poczekać. Podobnie zabieg trwałej ondulacji, on również nie jest wskazany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here