Właściwości skrzypu polnego

0
303

Skrzyp polny polecany jest dla włosów zniszczonych, przesuszonych i wypadających. Skrzyp polny wzmacnia i odżywia strukturę włosów i hamuje ich wypadanie

Właściwości skrzypu polnego

Skrzyp polny jest doskonałym źródłem krzemu, pierwiastka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania tkanek szybko rosnących, występujących w skórze, włosach i paznokciach. Zawiera ponadto alkaloidy (m.in. nikotynę), saponiny, flawonoidy, a także znaczne ilości białka, potasu, fosforu, żelaza i manganu. Wykazuje działanie przeciwbakteryjnie, remineralizujące i regenerujące.

Poziom krzemu w naszym organizmie zmienia się wraz z wiekiem. Przetłuszczające się włosy, rozdwojone końcówki, nadmierne wypadanie włosów, mogą oznaczać niedobór krzemu.
Skrzyp polny polecany jest dla włosów zniszczonych, przesuszonych i wypadających. Skrzyp polny wzmacnia i odżywia strukturę włosów i hamuje ich wypadanie.

Płukanka ze skrzypu polnego

4 łyżki suszonego ziela skrzypu polnego zalewamy 1 litrem wody i gotujemy przez 5 minut. Parzymy pod przykryciem przez 10 minut, odcedzamy i stosujemy do ostatniego płukania po każdym myciu włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here