Wiosenny porządek na włosach

0
253

Choć mogłoby się wydawać, że zima ciągle trwa, nasz kalendarz mówi wyraźnie: już od kilku dni mamy kalendarzową wiosnę, czas więc na wiosenne porządki, również na włosach.

Zima to ciężki czas dla włosów: silne wiatry i niskie temperatury na zewnątrz, a do tego ciepłe i suche powietrze pomieszczeń i oczywiście szczególnie nielubiana przez nas czapka sprawiły, że włosy po zimie są suche, łamliwe, elektryzują się a ich końcówki ulegają rozdwojeniu. To znak, że wiosenne porządki na głowie czas zacząć.

Po pomoc do fryzjera

Po zimie należy bezzwłocznie udać się na strzyżenie, szczególnie jeśli nosisz dłuższe włosy. Dlaczego? Często na skutek pocierania się włosów o golfy i szaliki, bez których przecież zimą nie ruszamy się z domu, łodyga włosowa zaczyna się rozdwajać. A niestety na rozdwojony włos nie ma innego sposobu niż podcięcie, choć przeważnie nie jesteśmy zadowolone z takiego rozwiązania.

Wiosenny porządek na włosach – odbudowa

Włosy po zimie potrzebują też intensywnej odbudowy, aby naprawić zniszczoną ich strukturę postaw na profesjonalną kurację. Możesz wybierać z pośród wielu zabiegów dostępnych w salonach fryzjerskich. Jednym z nich jest „sauna”, czyli zabieg, w którym wykorzystuje się wysoką temperaturę i parę wodną. Zabieg stosunkowo krótki (trwa zwykle 20 minut) i tani, w zależności od wyboru właściwej dla włosów pielęgnacji koszt takiego zabiegu waha się od 20 do 60 złotych. Nie wszystkie włosy lubią jednak pielęgnację z użyciem temperatury i pary, jeśli twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają wybierz inny regenerujący zabieg np. system rekonstrukcji włosów JOICO. Kuracja oparta na zestawie 19 aminokwasów, które obudowują włosy od wewnątrz i z zewnątrz, działa na korę włosa i odbudowuje włosową łuskę, dzięki temu włosy stają się sprężyste, elastyczne, wygładzone i pełne połysku. Na ten zabieg potrzebujesz nieco więcej czasu w zależności od stopnia zniszczenia włosa trwa on od 30 do 90 minut, a koszt?, ten zależy od długości włosów i rodzaju zabiegu i mieści się w przedziale od 70 do 200 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here