Sposoby na piękny kolor włosów

0
168

Jeśli farbujesz włosy chciałabyś, aby nowy kolor utrzymał się jak najdłużej, włosy były przepełnione połyskiem, a ich odcień był nasycony wielowymiarową głębią.

Farbując włosy wybierasz różne dostępne na rynku koloranty, gwarantujące trwałość koloryzacji wyrażoną ilością myć, do 24, 48 lub środki trwale farbujące włosy. A czy wiesz, że właściwa pielęgnacja może pomóc ci dłużej cieszyć się pięknym kolorem, ograniczając jednocześnie ilość wizyt w salonie fryzjerskim, dzięki czemu włosy będą zdrowsze, a ty zyskasz dodatkowy czas tylko dla siebie.

Przestrzegaj zasad

1. Używaj szamponu do włosów farbowanych, który ogranicza wypłukiwanie się koloru z włosów i nadaje im piękny połysk.
2. Odżywka również do włosów farbowanych, na rynku odnajdziesz produkty odpowiednie właśnie dla twojego koloru włosów, dzięki nim fryzura zachowa głęboką, zawsze świeżą barwę.
3. Po umyciu włosów spłucz je chłodną wodą, dzięki temu uszczelnisz włosową łuskę, a kolor dłużej utrzyma się na włosach.
4. Susz włosy zawsze chłodnym nawiewem powietrza suszarki.
5. Raz w tygodniu zafunduj fryzurze odżywczą maskę do włosów farbowanych. Nałóż preparat na włosy i pozostaw go na 10 minut, następnie spłucz, oczywiście chłodną wodą.
6. By uzyskać efekt natychmiastowego, lśniącego połysku zastosuj nabłyszczacz.
7. Jeśli często odwiedzasz solarium, pamiętaj o zabezpieczających włosy odżywczych preparatach z filtrem. Najlepsza jest odżywka w sprayu, spryskaj nią włosy, zwiąż je i opalaj się bez obawy, że przez promienie lam twój kolor wyblaknie.
8. Rada dla miłośniczek kąpieli w basenach, chlor bardzo silnie działa na włosy, szczególnie włosy farbowane i rozjaśniane w połączeniu z chlorowaną woda, mogą zmienić swa barwę, by uniknąć niepożądanej zmiany odcienia włosów nałóż czepek.

Naturalne sposoby na piękny kolor

By przyciemnić włosy zastosuj płukankę z liści szałwi i orzecha włoskiego z dodatkiem herbaty. Na 100 ml wody przygotuj po łyżce szałwi, zielonej owocni orzecha włoskiego i czarnej herbaty. Wszystkie składniki zalej wodą i gotuj na małym ogniu przez 30 minut, następnie ostudź i stosuj do ostatniego płukania.

Płukanka dla włosów w kolorze blond

3 łyżki suszonego rumianku zalej 0,5 litrem wrzątku, parz pod przykryciem przez 15 minut, następnie ostudź i zastosuj do ostatniego płukania włosów.

A jeśli chcesz, by włosy pomiędzy jedna a druga koloryzacją błyszczały, zastosuj płukankę z soku z cytryny. Wyciśnij sok z jednej cytryny i wymieszaj go z 0,5 litrem chłodnej wody.

Jaka koloryzacja, taka pielęgnacja

Jeśli farbujesz włosy, wykorzystując farby lub szampony koloryzujące potrzebujesz produktów stworzonych do pielęgnacji włosów farbowanych. Musisz jednak pamiętać, że innej pielęgnacji wymagają włosy rozjaśniane. Podczas rozjaśniania dochodzi do uszkodzenia włosowej łuski, włos zostaje pozbawiony naturalnej ochrony, staje się matowy, przesuszony i łamliwy. Takie włosy potrzebują regeneracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here