Regeneracja zniszczonych włosów

0
405

Strzyżenie nie jest jedynym rozwiązaniem dla zniszczonych włosów. Właściwa regeneracja może zastąpić nożyczki i przywrócić im zdrowy wygląd. Dowiedz się, jakie włosy jej potrzebują i jak często powinnaś wykonywać zabiegi regenerujące.

Regeneracja zniszczonych włosów

O włosy dbamy każdego dnia myjemy je szamponami dobranymi do ich potrzeb, szczotkujemy, używamy odżywek. Czasem jednak to nie wystarcza, a wygląd naszych włosów nadal pozostawia wiele do życzenia. Co więc zrobić, by włosy zawsze wyglądały zdrowo? Odpowiedz jest tylko jedna, należy odbudować ich uszkodzoną strukturę.

Na wygląd naszych włosów ma wpływ wiele czynników: nieumiejętna pielęgnacja, nadmiar słońca i wiatru, kurz, niewłaściwa dieta, zbyt częste i nieumiejętnie wykonane zabiegi chemiczne, nieprawidłowe używanie suszarki (suszenie „od dołu w górę”, suszenie zbyt blisko włosa, stosowanie zbyt wysokiej temperatury), wystawianie włosów na działanie promieni UV bez zabezpieczenia. To właśnie one niszczą strukturę włosów.

Czym jest regeneracja?

To długotrwała poprawa stanu włosa, likwiduje ubytki w jego strukturze, poprawia kondycję skóry głowy. Dzięki zastosowaniu protein i ceramidów w składzie preparatów regenerujących, dochodzi do stopniowej odbudowy uszkodzonych partii włosa. Zabiegi regenerujące sprawiają, że włosy odzyskują kondycję, elastyczność, puszystość i połysk, a także wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i właściwe nawilżenie.

Co jaki czas wykonywać regenerujące zabiegi?

W pielęgnacji włosów najważniejszy jest umiar. Nadmiar substancji czynnych sprawia, że na powierzchni włosa tworzy się trudna do usunięcia warstwa, szczelnie oblepiająca jego łodygę i powodująca obciążenie fryzury. Włosy stają się ciężkie i wiotkie, przestają się układać, a wykonywane na nich zabiegi chemiczne nie udają się.
To jak często powinnaś wykonywać pielęgnację regenerującą włosy zależy od stopnia ich zniszczenia.

  • Na włosach normalnych środki regenerujące włosy stosuj nie częściej niż co 4-6 tygodni.
  • Włosy suche, w tym naturalnie kręcone wymagają regenerujących zabiegów co 3-4 tygodnie.
  • Włosy matowe, przesuszone, często poddawane koloryzacji z wykonaniem płukanek barwiących, potrzebują jednego zabiegu co 2-3 tygodnie, z czasem możesz ograniczyć ilość zabiegów do jednego na 3-4 tygodnie.
  • Jeśli jesteś zwolenniczką trwałej lub lekkiego rozjaśnienia, a twoje włosy są suche i matowe stosuj zabiegi regenerujące raz na 1-2 tygodni.
  • Regenerację włosów raz w tygodniu wykonuj na włosach matowych, sztywnych, łamliwych, których łuski włosowe uległy zniszczeniu na skutek silnej trwałej, intensywnego rozjaśniania i farbowania rozjaśniającego.
  • Częstszej regeneracji wymagają włosy silnie zniszczone, z wyraźnymi ubytkami w ich strukturze, poddawane agresywnym zabiegom chemicznym np. dekoloryzacji, na skutek której włosy są słabe, łamliwe, matowe i sianowate. Takie włosy wymagają regeneracji nawet 2-4 razy w tygodniu.

Uwaga w zależności od poprawy stanu włosa należy zmniejszać ilość zabiegów regenerujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here