Przygoda na Zanzibarze

Podróż poślubna to czas, który para młoda po raz pierwszy spędza wspólnie jako małżeństwo. Jest to czas wyjątkowy i właśnie taka powinna być podróż poślubna. Wyjątkowa i niezapomniana. Rajskie plaże, lazurowe morze i niezapomniany, egzotyczny klimat. Tak powinna wyglądać podróż poślubna. Co warto zobaczyć na Zanzibarze?

Słodkie lenistwo

Egzotyczna podróż poślubna to niezapomniane wrażenia oraz chwila relaksu tylko we dwoje. Przygotowanie ślubu oraz wesela to ogromne zadanie logistyczne i duży stres. Młodzi małżonkowie powinni po takich przeżyciach zaznać odrobinę luksusu.

Plaże na Zanzibarze zachwycają cudownym czystym piaskiem. Woda w oceanie jest krystalicznie czysta, a roślinność i morskie zwierzęta potrafią zachwycić każdego. Pływanie z delfinami to przeżycie niezapomniane. Te cudowne, przyjazne zwierzęta zafascynują każdego i pozostawią niezatarte przeżycia, których nie można porównać z niczym innym.

Łyk historii

Zanzibar nazywany jest wyspą przypraw. Dla par, którym znudzi się beztroskie odpoczywanie, przewidziane są atrakcje, takie jak zwiedzanie plantacji przypraw, gdzie można zobaczyć jak hodowany jest kardamon, pieprz, trawa cytrynowa czy wanilia.

Będąc na Zanzibarze, nie sposób nie poznać Stone Town, najstarszej części miasta, która została doceniona przez wiele osób i wpisana na listę skarbów UNESCO. Tutaj można poczuć prawdziwy klimat Tanzanii. Z jednej strony można podziwiać przepiękne XIX-wieczne pałace, by za chwilę znaleźć się na miejskim targu, który tętni życiem.

Stragany, na których można znaleźć dosłownie wszystko. Kontynentalne przyprawy, piękne ozdoby oraz lokalne elementy kultury, które zachwycą każdego europejczyka. Niesamowity klimat tego miejsca tworzą mieszkańcy, którzy niespiesznie oglądają towary, targują się, kupują, są…

Prison Island to ruiny starego więzienia, do którego nigdy nie trafił żaden więzień. Miejsce, które jest pełne kontrastów. Z jednej strony wyspa, która zachwyca urokiem, z drugiej miejsce, do którego trafiali na kwarantannę chorzy na żółtą febrę, a między tym wszystkim piękne, potężne kilkusetletnie żółwie Aldabry sprowadzone tu z Seszeli, które spacerują w ruinach. Widok, którego się nie zapomina…

Egzotyczna podróż poślubna to nie tylko leżenie na plaży, chociaż dla chętnych i tego nie zabraknie, może to być również czas, gdy para młoda pozna inna kulturę, obyczaje, fascynujący świat. Tanzania, dla nas europejczyków, to miejsce magiczne i niezwykłe. Jedyne w swoim rodzaju, gdzie przebywanie jest cudowną, niezapomniana przygodą.

Redakcja pieknieje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *