Pierwsze oznaki starzenia się

0
126

U niektórych kobiet wahania hormonalne wywołane przez stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, stres lub ciąża mogą siać spustoszenie w skórze. Może pojawić się trądzik osób dorosłych, nawet jeśli przedtem nigdy go nie miałaś. Zwykle zmiany trądzikowe występują na policzkach i żuchwie. Z wiekiem zmniejsza się wytwarzanie łoju skórnego, co może być dobrodziejstwem dla cery tłustej, a przekleństwem dla osób z normalną i suchą skórą… Witaj w zmiennych latach trzydziestych:)

Pierwsze oznaki starzenia się

W trzeciej dekadzie życia zmniejsza się wytwarzanie elastyny i kolagenu w skórze, wiek kalendarzowy zaczyna uwidaczniać się w mimice twarzy pod postacią powstających zmarszczek wokół ust czy kurzych łapeł, nadając twojej twarzy charakterystyczny wygląd. Pod koniec trzeciej dekady możesz zauważyć zmiany związane z wcześniejszymi uszkodzeniami skóry, wywołanymi przez promieniowanie słoneczne w postaci obwisłej skóry na podbródku i szyi.

Najważniejszy kosmetyk dla trzydziestolatki

Jeśli do tej pory nia kupiłaś dobrej jakości środka do demakijażu oczu i ust, musisz to zrobić bezzwłocznie. Wskazany jest taki środek, który bądzie wymagał tylko niewielkiego naciągania delikatnej tkanki otaczającej oczy.

I inne bardzo ważne zabiegi i kosmetyki dla ciebie, jeśli zdmuchnęłaś z tortu urodzinowego trzydziestą świeczkę:

• stosowanie codziennie przeciwsłonecznego kremu ochronnego jest najprostszym sposobem na zachowanie młodości

• myj twarz delikatnie – unikaj zbyt gorliwego ścierania skóry oraz silnie działających środków oczyszczających

oczyszczaj dokładnie skórę, spłukuj ją, spłukuj i jeszcze raz spłukuj, aby usunąć nadmiar środka oczyszczającego i zanieczyszczeń, które mogą zatykać pory.

zawsze stosuj łagodny środek nawilżający przeznaczony dla twojego typu skóry (lub przeciwsłoneczny krem ochronny w połączeniu z kremem nawilżającym), tak aby skóry była odpowiednio nawilżona. Zapobiega to przedwczesnemu tworzeniu się zmarszczek wokół ust i oczu.

stosuj łagodny środek złuszczający, jak np. hydroksykwas alfa- lub beta- w lotionie lub kremie, aby uszkodzenia skóry wywołane przez promienie słoneczne stały się mniej widoczne oraz aby poprawić napięcie skóry i jej wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here