Najmodniejsze techniki farbowania włosów

Farbowanie włosów w wybranej technice koloryzacji pozwala uzyskać efekt refleksów, popularnego ombre lub wielowymiarowej głębi koloru. Jakie wyróżniamy techniki koloryzacji włosów?

Flamboyage – głębia koloru

Jedną z najpopularniejszych metod koloryzacji włosów jest technika flamboyage. W wyniku eksperymentu kierunek ten opracował włoski fryzjer Angelo Seminara. Z języka francuskiego “flamboyage” oznacza blask lub płomień. Cechą charakterystyczną farbowania flamboyage jest naturalny wygląd refleksów. Do uzyskania efektu delikatnych pasemek używa się samoprzylepnych przezroczystych pasków. W tej technice farbowania włosów pasma nigdy nie są farbowane od czubka głowy. Koloryzację można wykonać na włosach rodzaju.

Splashlight – włosy muśnięte słońcem

Kolejną techniką koloryzacji włosów, która pozwala na nadanie fryzurze wyjątkowego blasku, jest metoda splashlight. Rozjaśnienie jest widoczne w środkowej części włosów, dając wrażenie, jakby wydobywało się z nich światło. Technikę zaprojektowali fryzjerzy z amerykańskich salonów fryzjerskich Jean Louis David. Dzięki rozjaśnieniu włosów pośrodku ich długości zyskuje się nie tylko oryginalną koloryzację, ale również wizualne zwiększoną objętość fryzury. Właściwa koloryzacja włosów pozwala także na optyczne wyszczuplenie twarzy. 

Ombre i sombre – stopniowe rozjaśnianie

Niezmiennie dwoma bardzo popularnymi technikami farbowania włosów są metody ombre i sombre. Pierwsza opiera się na stopniowym rozjaśnianiu włosów – tak, by końcówki były najjaśniejsze. Przejście pomiędzy kolorami w technice ombre jest bardzo wyraźne i zauważalne. Sombre jest z kolei delikatniejszą wersją ombre, zapewniającą naturalny wygląd. Charakteryzuje się bardziej płynnymi przejściami między kolorami. Techniki ombre i sombre najlepiej prezentują się na włosach długich. 

Palm painting – farbowanie włosów bez pędzla

Metoda farbowania włosów zaproponowana przez fryzjera z Londynu: Marcosa Verissimo. Ta rewolucyjna technika koloryzacji polega na aplikacji farby na włosach przy użyciu dłoni. Dzięki temu można uzyskać wielowymiarowy i jednocześnie naturalny sposób koloryzacji. 

Babylights – pasemka jak z wakacji

Ciekawą techniką koloryzacji włosów jest babylight – trend opierający się na wykonaniu delikatnych rozjaśniających pasemek, przypominających te, które naturalnie powstają od wakacyjnego słońca. Kolorystyczne przejście jest bardzo subtelne, a pasemka cienkie. Fryzura prezentuje się bardzo naturalnie i jest polecana do włosów o każdej długości. 

Koloryzacja diamentowa

Bardzo wysoki połysk włosów, intensywne pigmenty, a do tego odżywienie struktury włosa – to główne cechy koloryzacji diamentowej. Mocny kolor i lśniące włosy uzyskuje się dzięki ujemnie naładowanym pigmentom farby w czystej nieoksydacyjnej postaci, które wnikają do dodatnio naładowanych włosów. 

Nieoczywisty kolor na włosach 

Dla tych, którzy chcą wyjść poza określone schematy, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kreatywnej koloryzacji włosów. Może to być mieszanka różnych technik, jednak najważniejsze w tym fryzjerskim dziele jest zabawa kolorem. W efekcie powstają różowe, fioletowe, niebieskie, zielone, srebrne, a nawet białe włosy. 

Redakcja pieknieje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *