Makijaż dla okularnicy

0
344

Twój makijaż zależy od tego, czy jesteś daleko- czy krótkowidzem. U dalekowidzów oczy są nienaturalnie powiększone, u osób krótkowzrocznych – pomniejszone.

Oczywiście efekt pomniejszania i powiększania redukowany jest przez nowoczesne szkła sferyczne. Niemniej zasada jest zasadą:)

Makijaż, który nie powiększa oczu – dla dalekowidza

Reguła, która mówi o tym, że kolor ciemny powoduje cofnięcie pomalowanej nim części twarzy, nie odnosi się do makijażu oczu dalekowidzów. Dlatego zrezygnuj z malowania oczu ciemnymi kredkami i cieniami do powiek. Lepiej stosować łagodne kolory szarości, ciemne beże. Rób bardzo staranny makijaż, gdyż każdy błąd będzie widoczny jak przez szkło powiększające. Cienie do powiek wybieraj spośród matowych, w stonowanych, pastelowych barwach. Warto używać dwóch tonacji tego samego koloru. Jaśniejszym pokrywasz górną powiekę aż do jej załamania, ciemny podkreśl zewnętrzny kącik oka – tylko go muśnij.
• Nie używaj cieni jasnych, opalizujących, które optycznie uwypuklają powieki. Nie dla ciebie są cienie w formie fluidu, gdyż tworzą nierówności na skórze.
• Zwracaj szczególną uwagę na rzęsy. Powinny wyglądać na naturalne, wybieraj maskarę subtelniejszą niż czarna – brązową, grafitową lub fioletową. Pamiętaj o dokładnym rozczesaniu rzęs szczoteczką – zapobiegniesz powstawaniu grudek.

Makijaż, który nie pomniejsza oczu – dla krótkowidza

Jasno pomalowane oczy są bardzo widoczne i sprawiają wrażenie większych. Ta reguła nie dotyczy osób będących krótkowidzami i noszących okulary, które pomniejszają oczy. Za szkłami okularów jasno pomalowane oczy wyglądają bardzo niepozornie. Dla krótkowidza najlepsze są zatem cienie w zdecydowanych, nasyconych kolorach. Kolory – róże, zielenie, błękity, jasne perłowe, opalizujące odcienie oraz srebro i złoto. Używaj dwóch kolorów (jasnego i ciemnego) lub dwóch odcieni tej samej barwy. Jasny nanoś na górnej powiece aż do linii brwi oraz w wewnętrznym kąciku oka. Ciemniejszym pociągnij szeroką kreską na górnej powiece, zaczynając od 3/4 jej długości ku zewnętrznemu kącikowi. Wewnętrzne kąciki rozświetl białym lub jasnoróżowym cieniem.

• Całkowicie zrezygnuj z rysowania na powiece ciemnych kresek. Jej wnętrze lepiej jest pomalować białym lub kolorowym eyelinerem lub kredką – oko zostanie w ten sposób odmłodzone i będzie wyglądało świeżo.

•  Rzęsy starannie wytuszuj maskarą pogrubiającą.

•  Minusowe soczewki sprawiają, że mankamenty typu bruzdy, zmarszczki, sińce, opuchlizny widać wyraźniej. Dlatego zaprzyjaźnij się z jasnym korektorem najlepiej o właściwościach napinających i nawilżających skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here