Laseroterapia – na czym polega? Zalety i zastosowanie zabiegów laserowych

Chcesz cieszyć się z piękniejszej skóry twarzy i ciała? Zabiegi laserowe pozwalają na skuteczne zredukowanie widocznych doskonałości i powodują, że skóra wygląda młodziej. Na czym dokładnie polega laseroterapia? Jakie efekty może zaoferować? Gdzie z niej skorzystać?

 

Co to jest laseroterapia?

Termin jak laseroterapia odnosi się do zabiegów prowadzonych z użyciem różnych rodzajów laserów.

 

Do ich wykonania stosowane są urządzenia emitujące wiązkę laserową, która potrafi przenikać przez skórę i docierać do jej głębszych warstw. To powoduje, że zabiegi laserowe wyróżniają się tak wysoką efektywnością.

 

Warto jednocześnie wskazać, że nowoczesne zabiegi laserowe pozwalają na uzyskanie świetnych efektów bez ryzyka pojawienia się niekorzystnych skutków ubocznych. To powoduje, że aktualnie sięga po nie tak wiele osób, które chcą zadbać o swój wygląd i dobre samopoczucie.

 

Najpopularniejsze zabiegi laserowe

Do najczęściej prowadzonych zabiegów wykorzystujących lasery zaliczane są:

 

1. Depilacja laserowa

To najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Dzięki niemu dochodzi do zniszczenia mieszków i włosków, dlatego też owłosienie nie odrasta ponownie.

 

Zabiegi depilacji laserowej są bardzo popularne zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Za ich pomocą można pozbyć się włosków z wielu obszarów ciała oraz z twarzy, na przykład z nóg, okolic bikini czy pach.

 

2. Laserowe usuwanie blizn

Blizny mogą być szpecące. Na szczęście, nie trzeba obecnie korzystać z inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, aby się ich pozbyć. Laserowe usuwanie blizn cechuje się bardzo dobrą skutecznością i jest jednocześnie bezpieczne dla skóry.

 

Podczas zabiegu tego typu dochodzi do miejscowego uszkodzenia struktur skóry, która następnie naturalnie się przebudowuje, ab zredukować widoczne blizny. To zabieg skuteczny w przypadku blizn wielu typów, na przykład po trądziku, po zabiegach lub urazach.

 

3. Laserowe zamykanie naczynek

Bardzo dobre rezultaty można również uzyskać przez wykonanie zabiegu polegającego na laserowym zamykaniu naczynek krwionośnych, czyli tak zwanych pajączków.

 

Laser powoduje wtedy miejscowe zniszczenie naczynka, które jest naturalnie wchłaniane, dlatego przestaje być widoczne pod skórą.

 

4. Fotoodmładzanie

To zabieg laserowy pozwalający na poprawę wyglądu skóry. Dzięki niemu można zredukować widoczne na niej zmarszczki, a także sprawić, że będzie bardziej jędrna i zregenerowana.

 

Fotoodmładzanie jest zabiegiem polecanym do prowadzenia systematycznie, aby w ten sposób zachować młody wygląd skóry na długi czas.

 

5. Laserowe usuwanie tatuażów

Za pomocą lasera można również usuwać tatuaże. Takie zabiegi cechują się wysoką skutecznością, niemniej jednak jest ona zależna przede wszystkim od koloru tatuażu.

 

Dla osiągnięcia optymalnych efektów konieczne jest wykonanie zabiegu usuwania tatuażów kilkukrotnie we wskazanych przez specjalistę odstępach.

 

Profesjonalna laseroterapia Kraków w derma-med.pl – sprawdź więcej informacji o zabiegach laserowych na stronie internetowej centrum medycznego i dermatologii estetycznej Derma MED.

Redakcja pieknieje.pl