Ta strona używa plików cookies. Czytaj więcej

Partnerzy:

Partnerzy:

Ankieta

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Reklama

Reklama

Zagęszczanie, odżywianie, pielęgnowanie rzęs
 
 

©fotolia

Zanim przedłużysz lub zagęścisz rzęsy...

Twarz
... sprawdź, czy potrafisz się prawidłowo obchodzić ze swoimi naturalnymi, tak aby były długie na kilometr i gęste jak amazońska dżungla:)

Perfekcyjnie umalowane rzęsy są nieodłącznym atrybutem dobrze wykonanego makijażu oka.

O czym warto pamiętać podczas nakładania tuszu na rzęsy:

1. Rzęsy powinny być dobrze umyte, ponieważ na zatłuszczonych tusz źle się trzyma.

2. Szczoteczka maskary powinna być dobrze wyprofilowana (jej kształt dobierz do efektu jaki chcesz osiągnąć – proste zagęszczają, te o lekko zakrzywionym – zaokrąglonym kształcie końcówki – wydłużają).

3. Na szczoteczce nie może być zbyt dużo tuszu, aby rzęsy się nie sklejały. Jeśli produkt jest dobry to po wyjęciu szczoeteczki pozostaje na niej właściwa ilość tuszu.

4. Szczoteczka MUSI być świeża – jeśli tusz zaczyna się kruszyć, trzeba kupić nową maskarę.

5. Nakładanie tuszu na rzęsy zaczynaj zawsze od środka powieki. Najpierw pokryj zewnętrzną stronę rzęs, a następnie pozostają ilością tuszu stroną wewnętrzną.

6. Rzęsy pokrywa się tuszem zawsze od ich nasady do końca. Po krótkim wyschnięciu powtórz czynność po raz drugi (ewentualnie tylko końce rzęs lub ich zewnętrzną stronę).

Jak pielęgnować naturalne rzęsy?

Rzęsy zdrowie, z których co wieczór starannie zmywany jest makijaż, nie wymagają dodatkowej pielęgnacji. Kremy do pielęgnacji twarzy, stosowane codziennie na umytą i oszczyszczoną skórę, dostarczają rzęsom dostateczną ilość tłuszczu i wilgoci, aby utrzymać je w idealnym stanie. Jeśli chcesz zrobić coś ekstra dla swoich rzęs, pielęgnuj je dodatkowo bezbarwnym tuszem do rzęs, zawierającym olejki, proteiny, kreatyninę oraz inne środki nadające rzęsom elastyczność.

Jakie środki przyspieszają porost rzęs?

Długość, kolor i gęstość rzęs jest zakodowana w genach i praktycznie nic nie ma wpływu na ich zmianę. Na powiece górnej znajduje się od 90 do 160 rzęs o długości od 8 mm do 12 mm. Na powiece dolnej natomiast jest ich od 6 mm do 8 mm. Co kilka miesięcy wyrastają nowe rzęsy, a wypadają stare. Proces ten jest niezauważalny.

A to ciekawe: Wśród osób poszukujących cudownego preparatu na porost rzęs obiektem pożądania stał się preparat o nazwie Latisse (Allergan Inc.). Aktywnym składnikiem Latisse'u jest bimatoprost (rodzaj prostaglandyny – hormonu, który pobudza cebulki włosowe do aktywności). Historia stworzenia tego leku jest o tyle ciekawa, że jeszcze do niedawna bimatoprostu używano głównie do leczenia jaskry. Pacjenci stosujący bimatoprost „skarżyli” się na efekt uboczny terapii – porost rzęs. Ta obserwacja skłoniła naukowców do prac nad nowym preparatem – początkowo głównie z przeznaczeniem dla pacjentów po chemioterapii, potem jako preparat wzmacniający cebulki włosowe w tak newralgicznym miejscu, jakim są powieki.

Kosmetyki, które mogą ci się przydać:

Maskara tusz do rzęs Pupalash...
64,00-0,00 PLN
czytaj więcej

Oceń :

średnia ocena :

0 na 5

0 ocen

Dodaj do ulubionych
poleć znajomemu
 

Komentarze (2)

Komentarze (2)

Gość
Dodany: 10 Maja 2011
 
a może jakiś dobry wydłużający rzęsy tusz?
Dodany: 28 Stycznia 2011
 
Chętnie poczytałabym o metodach "poprawiania" rzęs - moje są gęste, ale cienkie i krótkie i obawiam się, że przedłużanie jeszcze bardziej by je wizualnie "osłabiło"...
Copyright © 2010 Pięknieje Sp. z o.o.                      Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO "DOTACJE NA INNOWACJE"
Realizacja:  Ideo Powered by:  Edito CMS Projekt graficzny:  Beata Bajno
Pola zainteresowania serwisu Pieknieje.pl: stylista, makijaż, fryzury, trendy, kobieta, włosy, uroda