Ta strona używa plików cookies. Czytaj więcej

Partnerzy:

Partnerzy:

Ankieta

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Reklama

Reklama

Witamina E – podstawa urody i dobrego zdrowia
 
 

©fotolia

Witamina E – podstawa urody i dobrego zdrowia

Fashionlife
Najlepszym sposobem na zachowanie urody i zdrowia jest witamina E. Znajdziesz ją w oliwie, w olejach (arachidowym, słonecznikowym i rzepakowym), ale także w oleistych owocach (orzeszki, migdały...), tłustych rybach i wątróbce.

Witamina E jest antyoksydantem, oznacza to, że pomaga się nam pozbywać wolnych rodników, odpadów komórkowych, które niszczą nasze komórki, mogą bowiem atakować błonę komórkową, a nawet strukturę DNA zawierającą kod genetyczny. Dlatego właśnie witamina E, podobnie jak inne antyoksydanty (witaminy A i E) oraz na przykład selen, opóźnia starzenie, chroni tętnice przed miażdżycą (zatkaniem) i uniemożliwia tworzenie się złego cholesterolu, czyli frakcji utlenionego cholesterolu, z którego powstają blaszki pokrywające tętnice. Witamina E odżywia również skórę, zapewnia jej ochronę immunologiczną pomaga jej bronić się przed infekcjami wywoływanymi przez wirusy i drobnoustroje odpowiedzialne między innymi za krosty trądzikowe.

Jaka dawka witaminy E jest odpowiednia? Trzeba pamięta, że witaminy E dostarcza nam samo pożywienie. Głównym jej źródłem jest olej arachidowy, zwany też „olejem kobiet”. Dwie łyżki raz dziennie do sałatki stanową idealną podstawę diety suplementującej (uzupełniającej) witaminę E. Jako przekąskę-przegryzkę miej przy sobie garść migdałów. Jeśli nie masz czasu ani głowy do tropienia witaminy E w żywności, sięgnij po kapsułki z naturalną witaminą E, sprzedawaną w aptekach i sklepach zielarskich. Jako że organizm wydala ją przez jelita, nie ma niebezpieczeństwa nadmiernego jej nagromadzenia ani hiperwitaminozy. Zalecana dawka to 125-200 mg dziennie co drugi miesiąc. Zażywanie większych ilości, które i tak będziemy systematycznie wydalać, nie ma większego sensu.

Aby mieć piękną cerę
Zwolennicy medycyny naturalnej mawiają: Nie smarujemy skóry niczym, czego nie moglibyśmy zjeść. Każda bowiem substancja przenika przez skórę do krwi i całego ciała. W płynie owodniowym kobiet ciężarnych naukowcy znaleźli składniki kremów, którymi smarowały one skórę. Głównie chodzi tu o szkodliwe konserwanty (np. parabeny). Lepiej więc zachować rozsądek i w miarę możliwości unikać konserwantów i nie zwiększać w ten sposób ilości toksyn, które wchłaniamy przez żywność, produkowaną z dodatkiem środków chemicznych. Dlatego właśnie warto sięgać po produkty naturalne.

Co dobrego z witaminy E?
Witamina E pobudza działanie jajników i produkcję hormonów żeńskich, estrogenów i progesteronu. Działa korzystnie na cały układ rozrodczy. Sprzyja jajeczkowaniu, a co za tym idzie  – zapłodnieniu. Polepsza jakość endometrium, czyli błony śluzowej wyściełającej macicę i ułatwia zagnieżdżenie się jaja. Poza ciążą witamina reguluje cykl, zapobiega bolesnym miesiączkom, sprzyja równowadze między estrogenami a progesteronem, które bez niej bardzo szybko ulegają utlenieniu. Lekarze twierdzą, że u kobiet, które zażywają witaminę E, zdolność do prokreacji występuje dłużej. Liczne badania wskazują na to, że zażywanie suplementów diety zwierających tę witaminę chroni przed rakiem piersi, zapobiega zaćmie, rozwojowi choroby zwyrodnieniowej stawów i chorób sercowo-naczyniowych, reguluje metabolizm tłuszczów, działanie wątroby, pomaga w eliminowaniu cholesterolu...

Kosmetyki z witaminami, które mogą ci się przydać:

Witaminowy żel pod prysznic o...
8,00 PLN
czytaj więcej
Multiwitaminowa odżywka z...
10,00 PLN
czytaj więcej

Oceń :

średnia ocena :

0 na 5

0 ocen

Dodaj do ulubionych
poleć znajomemu
 

Komentarze (0)

Komentarze (0)

Gość
Copyright © 2010 Pięknieje Sp. z o.o.                      Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO "DOTACJE NA INNOWACJE"
Realizacja:  Ideo Powered by:  Edito CMS Projekt graficzny:  Beata Bajno
Pola zainteresowania serwisu Pieknieje.pl: stylista, makijaż, fryzury, trendy, kobieta, włosy, uroda