Ta strona używa plików cookies. Czytaj więcej

Partnerzy:

Partnerzy:

Ankieta

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Reklama

Reklama

Pielęgnacja włosów dziecka
 
 

©istockphoto/vaclavhroch

Pielęgnacja włosów dziecka

Mistrz poleca
Masz w domu małą księżniczkę? Nie wiesz jak pielęgnować włosy swojego małego księcia? Przeczytaj koniecznie.
alt alt
Andrzej Matracki - Mistrz Świata, trzykrotny Mistrz Europy i trzykrotny Mistrz Polski, Dyrektor Artystyczny Organisation Mondiale Coiffure Prestige Club, wiceprezydent Intercoiffure Polska, Ambasador Wella Professionals, z miłości do piękna tworzy fryzury ponadczasowe.

Jak często myć, jak suszyć i rozczesywać dziecięce fryzury? To pytanie, na które odpowiedzi szuka nie jeden rodzic.

Myjemy włosy
Jak często? W wieku od 0 do początku okresu dojrzewania - zawsze, gdy jest to konieczne, jednak nie częściej niż raz w tygodniu. Pamiętajmy dzieci nie stosują środków do stylizacji, ich włosy w przeciwieństwie do naszych, nie są narażone na zanieczyszczenia i zabrudzenia, dlatego też nie ma potrzeby częstszego ich mycia. Ponadto podczas mycia usuwamy z włosów i skóry głowy sebum, naturalną wydzielinę gruczołów łojowych, która spełnia funkcję ochronne.

Czym myć?
Oczywiście specjalnym szamponem dla dzieci, który po pierwsze nie szczypie w oczy, a po drugie dostarcza włosom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Większość szamponów dla dzieci wytwarza obfitą pianę, z którą w łatwy sposób za pomocą szczotki wyczeszesz cząstki brudu. Włosy dziecka nie wymagają stosowania odżywek, wyjątek – długie trudne do rozczesania pasma, w takim wypadu wystarczy zastosować ułatwiającą rozczesywanie odżywkę ze spłukiwaniem.

Jak myć?
Gdy myjemy włosy najmłodszym milusińskim najlepszym rozwiązaniem jest rozcieńczenie szamponu w naczyniu z wodą i spłukanie głowy właśnie takim roztworem.
Jeśli włosy są dłuższe, szczególnie u starszych dzieci, zaczynamy od rozczesania ich przed myciem, dzięki temu pasma nie splączą się. Następnie moczymy włosy letnią wodą, rozcieramy szampon na dłoniach i nanosimy równomiernie na włosach, po czym myjemy włosy stosując delikatny masaż opuszkami palców. Na koniec płuczemy dokładnie letnią wodą.

Suszymy
Włosy naszych najmłodszych pociech wysychają bardzo szybko, nie ma więc konieczności dosuszania ich suszarką. Pamiętaj jednak, że nie należy pocierać ręcznikiem głowy dziecka, może to spowodować podrażnienie jego delikatnej skóry. 
Dłuższe włosy, szczególnie u starszych dzieci należy suszyć suszarką używając chłodnego lub letniego strumienia powietrza.

Szczotkujemy
Do szczotkowania najodpowiedniejsze są szczotki wykonane z delikatnego, dość miękkiego włosia. Włosy szczotkujemy zawsze zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, od nasady aż po końcówki.

Nie zapominaj też o regularnym strzyżeniu, dzięki któremu włosy twojego dziecka będą zawsze wyglądały zdrowo.

Okres dojrzewania
Zmiany, jakie zachodzą w organizmie młodego człowieka podczas okresu dojrzewania, wymuszają zmianę sposobu pielęgnacji włosów. Przede wszystkim wraz ze zwiększoną praca układu hormonalnego, zwiększa się wydajność pracy gruczołów łojowych, a wraz z nią ilość produkowanego przez gruczoły łoju. To prowadzi do sytuacji, w której włosy zaczynają się nadmiernie przetłuszczać.

Jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja? Konieczne będą linie produktów do pielęgnacji włosów przetłuszczających się, oczyszczające włosy szampony i maski, również peelingi. Należy pamiętać także o właściwej aplikacji odżywek. Odżywki zawsze powinny być nakładane na długości i końce włosów, to zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu. 

Oceń :

średnia ocena :

5 na 5

1 ocena

Dodaj do ulubionych
poleć znajomemu
 

Komentarze (2)

Komentarze (2)

Gość
Dodany: 22 Marca 2011
uwielbiam szampony dla dzieci, szczególnie za to, że nie szczypią w oczy i są bardzo delikatne:)
Dodany: 9 Marca 2011
Niby wszyscy rodzice to wiedzą ale i tak warte przeczytania.
Copyright © 2010 Pięknieje Sp. z o.o.                      Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO "DOTACJE NA INNOWACJE"
Realizacja:  Ideo Powered by:  Edito CMS Projekt graficzny:  Beata Bajno
Pola zainteresowania serwisu Pieknieje.pl: stylista, makijaż, fryzury, trendy, kobieta, włosy, uroda