Ta strona używa plików cookies. Czytaj więcej

Partnerzy:

Partnerzy:

Ankieta

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Reklama

Reklama

Okrągła szczotka
 
 

©istockphoto/DomenicoGelermo

Nowa fryzura - pytania do mistrza

Mistrz poleca
Jak wybrać fryzurę? Jak stworzyć uczesanie z okładki i odtworzyć je w domu? Na te pytania odpowiada mistrz świata we fryzjerstwie artystycznym Andrzej Matracki.
alt alt
Andrzej Matracki - Mistrz Świata, trzykrotny Mistrz Europy i trzykrotny Mistrz Polski, Dyrektor Artystyczny Organisation Mondiale Coiffure Prestige Club, wiceprezydent Intercoiffure Polska, Ambasador Wella Professionals, z miłości do piękna tworzy fryzury ponadczasowe.

Zmiana fryzury – niezwykle ważna czynność w życiu każdej kobiety. Zanim jednak usiądziemy na fryzjerski fotel, zastanawiamy się, co zrobić, jakie uczesanie wybrać, czy zmienić się nie do poznania, czy tylko przyciąć końce, a może szukać podpowiedzi w ulubionym miesięczniku dla kobiet? Jedno jest pewne musi być modnie, a fryzjer ma zrobić z nas „modelki”. I oczywiście wymarzona fryzura musi: układać się sama, zawsze wyglądać tak, jak tuż po wyjściu od fryzjera i lśnić na kilometr. Było by pięknie – prawda? 
Czy to pragnienie ma szansę na realizację? Specjalnie dla was spytaliśmy o to mistrza fryzjerstwa Andrzeja Matrackiego, który sprowadzi nas na ziemię, albo pozwoli nadal bujać w obłokach.

Pięknieje.pl: Dopasowujemy...
Andrzej Matracki: Jak przekonać się, która fryzura najlepiej do mnie pasuje? To pytanie rozpoczyna praktycznie każda konsultacja przed usługą, szczególnie, jeśli szykuje się duża zmiana. Są panie, które przychodzą do fryzjera uzbrojone w wiedzę z doniesień prasowych, gotowe by w każdej chwili ją wykorzystać. Doskonale orientują się w tematyce dopasowania uczesania, wiedzą, jaka fryzura będzie odpowiednia dla ich kształtu twarzy, jaką grzywkę wybrać by ukryć wysokie czoło. Przygotowanie – godne pochwały. Jednak nie zawsze słowo pisane jest w stanie pobudzić naszą wyobraźnię. Dlatego lepiej jest oddać swoje włosy w ręce specjalisty. A jeśli chcesz przekonać się czy długość, którą wybrałaś, lub ścięcie grzywki będzie dla ciebie korzystne – wykonaj prostą czynność. Pobudź wyobraźnię, stań przed lustrem i przykryj twarz dłonią lub włosami, „pożyczonymi” z długości, w miejscu grzywki, zachowując jej przyszły kształt. W taki sam sposób możesz sprawdzić, czy pasuje do ciebie zmiana długości, czy zmiana linii cięcia. Reszta należy do fryzjera.

Pieknieje.pl: „Moją fryzurę wybrało dla mnie ukochane pismo.”
AM: Wędrówki do fryzjera z „gazetą pod pachą” – istnieją, i to chyba od czasu, kiedy wymyślono druk. Zdjęcia wycięte z modowych gazet mogą być przydatne, pokazują kształt, długość i ogólny zarys fryzury, podobnie jak programy komputerowe dobierające fryzurę. Można tu jednak wpaść w pułapkę. Pamiętajcie zdjęcie nie bierze pod uwagę struktury włosa, jego kierunku wzrostu, czy grubości łodygi. Ponadto wszystkie fryzury wykonywane na potrzeby sesji zdjęciowych są odpowiednio stylizowane. Fryzjer patrząc na zdjęcie widzi, co najmniej dwie fryzury: stylizację widoczną na fotografii, wykonane na włosach cięcie i z reguły jeden lub więcej pomysłów na własną stylizację uczesania. Jeśli zależy ci na efekcie ze zdjęcia, spytaj o instrukcję wykonania stylizacji, o to, jakie cięcie i w przyszłości czynności trzeba wykonać by wyglądać jak modelka z fotografii.

Pieknieje.pl: Odtwarzamy uczesanie w domu...
AM: Każdy fryzjer słyszy „I tak sama się tak nie uczeszę” kilka razy w ciągu dnia pracy. Ale uczesanie w domu, nie musi być trudne. Najprawdopodobniej nie będzie to idealnie zachowany kształt fryzury jak z pod ręki stylisty, i dobrze, bo rutyna we włosach jest nudna. Ważne jest by nauczyć się jak postępować z własnymi włosami. Pomoże ci obserwacja i własny fryzjer. Zwróć uwagę na to jak suszy włosy, jak pracuje strumieniem powietrza suszarki, w jakim kierunku go kieruje, czy od nasady po końce, czy pod włos – te czynności mają znaczenie.
Produkty – spytaj swojego stylistę, jakich środków powinnaś używać, i jak wykorzystywać różne preparaty do zmiany efektu stylizacji. Ważny jest ich rodzaj, czyli wiedza: jak działa na włosy pianka, jak lotion, wosk, żel i inne.
Podstawowe narzędzia – tu także ważny jest ich rodzaj. Zaobserwuj, czego podczas stylizacji używa twój fryzjer. Czy stosuje płaską szczotkę, czy okrągłą, a jeśli tą drugą to o jakiej średnicy. I oczywiście moc suszarki, równie ważna dla czasu suszenia i tworzonego efektu.

 

Kosmetyki, które mogą ci się przydać:

Pianka do kreatywnego...
60,00-62,00 PLN
czytaj więcej
Lakier nadający objętość, Big...
53,00-65,00 PLN
czytaj więcej

Oceń :

średnia ocena :

5 na 5

2 oceny

Dodaj do ulubionych
poleć znajomemu
 

Komentarze (2)

Komentarze (2)

Gość
Dodany: 11 Lutego 2011
 
Napisz dokładnie jaki efekt stylizacji chcesz osiągnąć a my w twoim imieniu poprosimy o poradę naszego eksperta. Pozdrawiamy Zespół Pięknieje
Dodany: 10 Lutego 2011
Jestem nastolatką i chce super fryzure ale nie taka na bok bo kazdy ja ma i nie jest juz tak super. Chcialam sie dowiedzieć jakie kroki ma robic by zdobyc takie efekt
Copyright © 2010 Pięknieje Sp. z o.o.                      Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO "DOTACJE NA INNOWACJE"
Realizacja:  Ideo Powered by:  Edito CMS Projekt graficzny:  Beata Bajno
Pola zainteresowania serwisu Pieknieje.pl: stylista, makijaż, fryzury, trendy, kobieta, włosy, uroda