Ta strona używa plików cookies. Czytaj więcej

Partnerzy:

Partnerzy:

Ankieta

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Reklama

Reklama

Korzyści z biegania
 
 

©fotolia

Korzyści z biegania

Fashionlife
Bieganie mamy w genach. To najstarsza forma aktywności człowieka. Bieganie jest uniwersalne, łatwe i naturalne. Biegasz, kiedy chcesz i z kim chcesz. Bieganie angażuje największą ilość mięśni.

Do zapamiętania i stosowania:) Najważniejsze powody, dla których warto pokochać bieganie.

Bieganie odchudza
Kiedy kolejna dieta odchudzająca nie przynosi oczekiwanego rezultatu, trzeba zmotywować metabolizm ruchem. Decyzja: biegamy. Dzięki bieganiu w twoim organizmie zaczną zachodzić korzystne procesy chemiczne. Nie będziesz miała ochoty na słodycze i zgubisz kilka niechcianych centymetrów w biodrach, udach i talii.

Jak często biegać, by zgubić kilogramy?
3-4 razy w tygodniu po 15 minut przed śniadaniem. Po tym czasie zaczniesz spalać tłuszcz, a efekt będzie się utrzymywał jeszcze przez kilka godzin. Potem wydłuż czas biegania do 30 minut, a następnie do 1 godziny. To najbardziej optymalny czas. Nie musisz biegać non stop. Uprawiaj marszobieg, rób przerwy na gimnastykę rozciągającą.

Obiecujący przykład: Ile spalisz kalorii podczas 30 minut szybkiego truchtu, wolnego biegu? Pomnóż swoją masę ciała przez ilość przebiegniętych kilometrów oraz współczynnik 1,01 (np. twoja waga to 70 kg, przebiegłaś 3 kilometry – spalone kalorie to 70 x 3 x 1,01 = 212,1 kcal).

Bieganie rzeźbi sylwetkę
Częsty trucht wzmacnia włókna kolagenowe skóry, ujędrniając ją i wygładzając. W bonusie otrzymujesz kształtne mięśnie brzucha.

Bieganie zwalcza cellulit
Dzięki systematycznemu treningowi poprawia się praca systemu limfatycznego, który odprowadza więcej toksyn. Pomaga mu w tym układ krwionośny. Cellulit zmniejsza się lub całkowicie znika.

Bieganie zwiększa kreatywność
Systematyczne treningi biegowe zwiększają pojemność płuc i poprawiają wydolność fizyczną. To idealny zastrzyk tlenu dla pracusiów ślęczących 8 godzin przy biurku przed komputerem. O 200 proc. podnosi się kreatywność szarych komórek, również zwiększa się obieg energii w organizmie, szybciej spalasz kalorie.

Poprawia nastrój
Treningi na świeżym powietrzu to super dotleniacz dla mózgu i neuronów. Po biegu wydajniej pracują. Poprawia się pamięć i łatwiej rozwiązujesz problemy. Podczas treningu, i po nim, mózg wydziela więcej endorfin. A endorfiny to gwarancja dobrego nastroju na cały dzień. Szybciej też regenerują się mięśnie po bieganiu a i sen jest głębszy i lepszy. A sen, uwaga!, jak pokazują badania, przyspiesza odchudzanie!

Gdzie biegać?
Nie musisz od razu przygotowywać się do biegu maratońskiego. Niech twoim celem będzie przebiegnięcie bez zadyszki i stawania 5 km, kolejny etap to przebiegnięcie półmaratonu. Ideałem byłoby trenowanie w grupie, z trenerem. Polecamy rozsiane w całym kraju Ścieżki Biegowe NIKE (www.sciezkibiegowe.pl). Tam bezpiecznie nauczysz się techniki biegu, szybkości, prawidłowego oddychania...

Oceń :

średnia ocena :

0 na 5

0 ocen

Dodaj do ulubionych
poleć znajomemu
 

Komentarze (13)

Komentarze (13)

Gość
Dodany: 13 Maja 2014
Wolno biegać na czczo spala się więcej tłuszczów.. tylko wszystko z rozsądkiem, żadnych interwałów spokojny Jogging przez 20 min.. i po przebudzeniu 30 min aby organizm mógł się obudzić i szklanka wody przed biegiem!
Dodany: 13 Kwietnia 2014
Idiotyczne porady, w żadnym razie NIE WOLONO BIEGAĆ NA CZCZO !
Dodany: 30 Stycznia 2013
 
Ja zaczynam biegać jak tylko pogoda się ciut poprawi, szukam butów dobiegania póki co,ale nie jest to wcale takie proste...
Dodany: 22 Listopada 2012
 
Nie lubię biegać w lecie, ale w zimie jeżdżę na nartach i uwielbiam biegać na [url=http://www.snowx.pl/pol_m_Narty-biegowe_Narty-biegowe-176.html]biegówkach[ /url].
Dodany: 22 Listopada 2012
korzyści z biegania jakie są każdy wie, jest tylko jeden minus trzeba biegać:)

Święte słowa ;-)
Dodany: 25 Października 2012
ja 10 km przebiegłam w 60 min, wolniej już się chyba nie da, ale pracuję nad 50 min:)pulsometr to podstawa!
Dodany: 21 Października 2012
przez godzinę spokojnym truchtem 7,2 km
Dodany: 4 Sierpienia 2012
ile cczlowiek przebiegnie w ciagu 1godziny truchtem?
Dodany: 14 Marca 2011
korzyści z biegania jakie są każdy wie, jest tylko jeden minus trzeba biegać:)
Dodany: 29 Stycznia 2011
hahaha nieraz ludzie to rozumuja :D
Copyright © 2010 Pięknieje Sp. z o.o.                      Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO "DOTACJE NA INNOWACJE"
Realizacja:  Ideo Powered by:  Edito CMS Projekt graficzny:  Beata Bajno
Pola zainteresowania serwisu Pieknieje.pl: stylista, makijaż, fryzury, trendy, kobieta, włosy, uroda