Ta strona używa plików cookies. Czytaj więcej

Partnerzy:

Partnerzy:

Ankieta

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Reklama

Reklama

Co zrobić by facet stracił dla nas głowę?
 
 

©iStockphoto.com/ZoneCreative

Co zrobić by facet stracił dla nas głowę?

Włosy
To pytanie, na które poszukujemy odpowiedzi przez 365 dni każdego roku naszego życia.

Sposobów jest wiele.

Jedna z dróg prowadzących do męskiego serca wiedzie przez żołądek i nie mamy tu na myśli skomplikowanej operacji a pobudzenie jego kubeczków smakowych. Wiedza potrzebna do osiągnięcia sukcesu przekazywana jest nam z pokolenia na pokolenie. Wraz z wejściem w dorosłe życie otrzymujemy instrukcje, często jest to „zeszyt” z przepisami przekazany nam przez najstarszą „kucharkę klanu” z listą afrodyzjaków zapisanych na okładce.
Inny sposób to wspólne zainteresowania. Ile razy uczyłyśmy się na pamięć składu drużyn piłkarskich tak, aby podczas wspólnego oglądania meczu piłkarskiego wykazać się wiedzą i tym samym zwrócić na siebie jego uwagę. Albo zachwycałyśmy się samochodem i to nie jego pięknym krwisto-czerwonym, błyszczącym kolorem, a ilością koni mechanicznych, które „galopują” pod jego maską.
Każdy sposób jest dobry liczy się efekt końcowy. 

A nasz wygląd?

Mówimy, że upiększamy się dla siebie, ale czy na pewno? Która z nas w dniu, kiedy nie musi ruszać się z domu dba o swój wygląd, układa włosy, traci od 15 do 30 minut na wykonanie makijażu. Inaczej jest, kiedy spodziewamy się spotkania z ukochanym. Wtedy ranek rozpoczyna długi czas dokładnie przemyślanych przygotowań.

Co przykuwa uwagę naszych facetów?

Mężczyźni są wzrokowcami, dlatego uwielbiają zmiany, choć absolutnie nie potrafią ich umiejscowić.
Ile razy każda z nas słyszała słowo „coś” odnoszące się do swojego wyglądu, symbolizujące włosy, paznokcie, makijaż. Stwierdzenie „coś zmieniłaś” to często komplement zachwalający nasz nowy, zmieniony wizerunek.

Jak się dla niego zmienić?

Mężczyźni „zauważają” naszą nową fryzurę, nawet nieznacznie odmieniony kolor, nowe strzyżenie, choćbyśmy podcięły jedynie końce. Oczywiście nie możemy spodziewać się przywitania od tytułem „kochanie jak pięknie dziś wyglądasz, to chyba ten nowy kasztanowy odcień twoich włosów i te nowe strzyżenie”. Jeśli zależny nam na takiej reakcji pokażmy się koleżance ona zauważy każdy szczegół, również ten, który chciałybyśmy ukryć.
Ale żeby zwrócić na siebie jego uwagę nie musimy od razu biec do fryzjera, czasem wystarczy nowy makijaż, inne odcienie, bardziej niż zwykle podkręcone rzęsy. To też działa.

Skuteczna jest również nowa garderoba. Usłyszymy wówczas „jakoś inaczej dziś wyglądasz kochanie” natomiast dyskretny uśmiech widoczny w kąciku jego ust będzie dla nas najlepszym komplementem. A nasza nigdy dość pełna szafa, ku olbrzymiej naszej radości wzbogaci się o nowy ciuszek.
Mężczyźni podobno zwracają uwagę na nasze dłonie. To możliwe, bo przecież to nasze dłonie każdego dnia wspólnego życia podają mu śniadanie, obiad i kolacje, ponadto kawę, herbatę, gazetę. Tak, więc warto, aby były zadbane.

A czego nie znoszą nasi faceci?

  • Pomarańczowa skórka, jest tolerowana jedynie jako dodatek do po obiadowego deseru. Tak, więc cellulit moje drogie panie odpada.
  • Zarost. Kiedy on kuje nas twardym zarostem, na nasz wyraźny sprzeciw reaguje uśmiechem, sądząc że sprawia nam to radość, choć nie wiem czy podrażniona otarciem cera może wywoływać takie właśnie uczucie. Co się dzieje, kiedy my wydłużymy okres pomiędzy jedną a drugą depilacją nóg? Sypialniana separacja murowana.
  • Odchudzająca dieta. Już kolejna w roku, która zmusza go do jedzenia kanapek, podczas każdego posiłku w ciągu całego, długiego dnia. Bo przecież to, co ugotowałyśmy, a co przewiduje dietetyczny jadłospis na dany dzień według niego nie nadaje się do spożycia.

Z nimi, czy bez nich. Oczywiście z nimi. Mówi się, że wszyscy są tacy sami a może jednak nie? Jedno jest pewne każdej z nas zależy by wzbudzić zainteresowanie tego jedynego. I zatrzymać je na długi, długi czas.
 

Oceń :

średnia ocena :

4 na 5

1 ocena

Dodaj do ulubionych
poleć znajomemu
 

Komentarze (1)

Komentarze (1)

Gość
Dodany: 16 Października 2012
Wspaniałe tylko nie stać mnie na nowe ciuchy kosmetyki ani nic innego...
Copyright © 2010 Pięknieje Sp. z o.o.                      Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO "DOTACJE NA INNOWACJE"
Realizacja:  Ideo Powered by:  Edito CMS Projekt graficzny:  Beata Bajno
Pola zainteresowania serwisu Pieknieje.pl: stylista, makijaż, fryzury, trendy, kobieta, włosy, uroda